مجموعه ویدیویی OpenSees عمومی

مدرس: دکتر سید علیرضا جلالی (برای مشاهده سابقه مدرس کلیک کنید)
مدت زمان: 35 ساعت
اهداف: آشنایی کاربردی و مثال-محور با اصول مدلسازی اجزای محدود و روند حل غیرخطی مدلها و روش های مدلسازی اعضای سازه ای به روش ماکرو با تمرکز بر قابهای خمشی فولادی و بتنی و استفاده از شیوه پارامتریک (برنامه نویسی شده)
سرفصلها:
• بخش اول: ارائه مفاهیم و آموزش فرایند کلی انجام تحلیل غیرخطی در OpenSees در قالب مثال های ساده
1. مقدمه: مروری بر فرایند اجزای محدود و معرفی مقایسه ای قابلیت های ارایه شده توسط OpenSees در این فرایند –
2. نصب و راه اندازی و شروع کار با OpenSees
3. ساخت و تحلیل اولین مدل: ستون الاستیک تحت بار جانبی
4. ورود به تحلیل غیرخطی: تحلیل لنگر-انحنای یک مقطع فایبر
5. مثال ۳: تعمیم مثال ۱ به حالت غیرخطی با استفاده از روش پلاستیسیته گسترده
6. مثال ۴: تحلیل مثال قبل در حضور اثرات غیرخطی ناشی از تبدیل هندسی

• بخش دوم: مدل سازی قاب خمشی فولادی و بتنی با هندسه کاملا دلخواه با استفاده از آموزش های بخش اول و با تکیه بر برنامه نویسی TCL

7. مدلسازی قاب خمشی فولادی n طبقه و m دهانه با مقاطع کاملا دلخواه و متغیر با استفاده از پلاستیسیته گسترده شامل اعمال تمامی روش های تحلیل
8. مدلسازی مسئله قبل برای قاب خمشی بتن آرمه
9. حل مسئله قبل برای مقاطع فولادی و بتنی با استفاده از روش پلاستیسیته متمرکز

* ویژگی های بسته*
1. با خرید این مجموعه شما به جمع کاربران ویژه ما افزوده می شوید و پاسخ گویی به سوالات شما در حیطه موضوعات این مجموعه بصورت رایگان و در اسرع وقت از طریق گروه تلگرامی صورت خواهد گرفت.
2. آموزش ها در قالب مثال ارائه شده و ضمن داشتن غنای علمی و ارتقای سطح دانش تحلیل غیرخطی، شما را به صورت کاربردی با موضوع آشنا می کنند.
3. بدلیل محدودیت زمانی دوره، امکان ورود به همه موضوعات تخصصی نظیر سیستم های مهاربندی، دیوار برشی و … با تمرکز کافی نبوده است. با این حال، در صورت کسب تسلط مورد نظر به مطالب ارائه شده در قالب مثال پایه قاب خمشی، مسیر مدلسازی و تحلیل مثال های دیگر نیز بسیار هموارتر خواهد شد.
4. مطالب ارائه شده در این بسته برای اولین بار به زبان فارسی ارائه می شوند و حتی ارائه منسجمی نیز از آنها به زبان انگلیسی وجود ندارد.
5. مانند سایر محصولات ما، سطح هزینه این بسته نیز در پایین ترین سطح نسبت به دوره های با شباهت نسبی نگاه داشته شده است تا امکان استفاده از آن برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در هر سطح مالی مقدور شود.
قیمت: تومان
• گزیده هایی از ویدیوی دوره